• info@buuh.ee

Pikad meriinosegused püksid 4-8 kg (470 gsm)

22,00 € 32,00 €

* Meriinovillased mähkmepüksid

Pikad meriinovillased püksid on õmmeldud üleni kahest kihist meriinovillasest kangast. Sellise lõikega püksid on mõeldud ainult mähkmeid kandvale lapsele, et mähe koos mähkmekattega (või ilma) mahuks pükste sisse ära.

Mustrilised kangad ei ole 100% meriino ent on testitud ja alluvad ilusti lanoliinitamisele.

Roosad nooled ja sik-sak sinep-khaki - tihedusega 470 g/m2.

Pealmine kiht 78% meriino, 22% polüester. Seest 100% meriino. Ülemine soonik hall ja must 99% meriino ja 1 % elastaan, ülemine soonik roosa 97% meriino ja 3% elastaan.

4-8 kg pükstel on pikad jalasoonikud, et pükse saaks kanda kauem. Mõeldud suurusele kuni 74.
Pikki meriinovillaseid pükse on hea kasutada külmemal ajal näiteks kombe alla või soojakoti sisse vankrisse, öösel magamise ajal lapsele, kes teki pealt ajab või lihtsalt toas olemiseks. Püksid saab kohe panna otse mähkme peale, siis tuleb püksid enne lanoliinitada või kanda lihtsalt soojade pükstena (mähkmepepu koos mähkmekattega mahub sisse).

Vill on tänuväärne materjal, sest ta on termoreguleeriv, seetõttu parim materjal nii palava kui külmaga. Lanoliinitatud meriinovillane mähkmepüks lagundab uriiniga kokku saades selle soolaks ja veeks, seetõttu ei vaja villapüks nii tihti pesemist. Kasutuskordade vahepeal jäta püksid pahupidi ja tuulduma.
Kui villapüksid peale tuuldumist jäävad pissi järgi lõhnama, siis on aeg uueks lanoliinitamiseks, enne seda pesta pükse villapesuvahendiga.

Hooldus:
Pesu ja loputus võimalikult sarnaste temperatuuridega, mitte üle 30 kraadi. Peale pesu püksid lanoliinitada. Lanoliinitada tuleb pükse eelkõige pahupidi ja esimene lanoliinitamine võiks olla kangema lahusega. Kui muidu on retsept 1 L vee kohta 1 tl lanoliini ja 1 tl seepi, siis esimesel lanoliinitamisel tee kangem lahus, tõsta lanoliini ja seebi kogust ja/või vähenda vedeliku mahtu, olenevalt kuidas püksid ära mahuvad anumasse, kuhu nad likku jäävad. Testi peale lanoliinitamist, pritsi vett peale. Kui imab vee sisse, tee uus lanoliini lahus ja tee lanoliinitamine uuesti läbi.

Lanoliini sisse jätta 1-2h ja siis korra jooksva vee all loputada, pressida liigne vesi välja, mitte väänata ja laotada saunalina peale, siis saunalina rullida kokku ja astuda selle peale, et liigne vesi välja pressida. Asetada tasasele pinnale kuivama.

Soovitus! Kõik püksid eraldi purki või muusse anumasse lanoliinisegusse, sest kangaid võivad vee sees olles värve edasi anda. Kindlasti ei tohi heledaid ja tumedaid püksipaare kokku panna.

Sarnased tooted