• info@buuh.ee

Pikad meriinopüksid (700 gsm) 12+kg

17,00 € 32,00 €

Pikad meriinovillased mähkmepüksid on õmmeldud ühest kihist meriinovillasest kangast ent strateegilistes kohtades, kust mähkmele võib survet avalduda ehk pükste eesosas ja pükste tagaosas pepu peal on õmmeldud lisalapp, mis teeb need topeltkangaga kohad tihedamaks. Sääred on ühekordsest kangast.

8-12 kg pükstel on pikad jalasoonikud, et pükse saaks kanda kauem. Mõeldud suurusele kuni 80.
12+ kg pükstel on pikad jalasoonikud, et pükse saaks kanda kauem. Mõeldud suurusele kuni 86.

Kangaks on tummine paks soonikkangas, mis hoiab tänu elastaani sisaldusele vormia ja ei veni välja.

Pikki meriinovillaseid pükse on hea kasutada külmemal ajal näiteks kombe alla või soojakoti sisse vankrisse, öösel magamise ajal lapsele, kes teki pealt ajab või lihtsalt toas olemiseks. Püksid saab kohe panna otse mähkme peale. Püksid vajavad enne kasutusele võttu lanoliinitamist. Töödeldes lanoliiniga villatoodet, muudab see villase vetthülgavaks ent jäädes samal ajal õhku läbilaskvaks, seetõttu on villapüksid parimad riidest mähkmete peale kasutamiseks.

Vill on tänuväärne materjal, sest ta on termoreguleeriv, seetõttu parim materjal nii palava kui külmaga. Lanoliinitatud meriinovillane mähkmepüks lagundab uriiniga kokku saades selle soolaks ja veeks, seetõttu ei vaja villapüks nii tihti pesemist. Kasutuskordade vahepeal jäta püksid pahupidi ja tuulduma.
Kui villapüksid peale tuuldumist jäävad pissi järgi lõhnama, siis on aeg uueks lanoliinitamiseks, enne seda pesta pükse villapesuvahendiga.

Roosa värvi meriinovillane kangas, tihedusega 350 g/m2, lisalapi koha peal tihedus 700 g/m2.

Materjal:
Mannavahuroosa: 97% meriinovill, 3% elastaan. Tihedus 350 g/m2

Hooldus:
Pesu ja loputus võimalikult sarnaste temperatuuridega, mitte üle 30 kraadi. Peale pesu püksid lanoliinitada. Lanoliinitada tuleb pükse eelkõige pahupidi ja esimene lanoliinitamine võiks olla kangema lahusega. Kui muidu on retsept 1 L vee kohta 1 tl lanoliini ja 1 tl seepi, siis esimesel lanoliinitamisel tee kangem lahus, tõsta lanoliini ja seebi kogust ja/või vähenda vedeliku mahtu, olenevalt kuidas püksid ära mahuvad anumasse, kuhu nad likku jäävad.

Lanoliini sisse jätta 1-2h ja siis korra jooksva vee all loputada, pressida liigne vesi välja, mitte väänata ja laotada saunalina peale, siis saunalina rullida kokku ja astuda selle peale, et liigne vesi välja pressida. Asetada tasasele pinnale kuivama.

Soovitus! Kõik püksid eraldi purki või muusse anumasse lanoliinisegusse, sest kangaid võivad vee sees olles värve edasi anda. Kindlasti ei tohi heledaid ja tumedaid püksipaare kokku panna.

Sarnased tooted