• info@buuh.ee

Meriinopüksid, suurus 4-8 kg (tihedus 750-800 g/m2)

30,00 €

* Meriinovillased mähkmepüksid

Meriinovillased mähkmepüksid on õmmeldud kahest kihist meriinovillasest kangast, sobivad kasutamiseks nii päevasel kui öisel ajal. Püksid vajavad enne kasutusele võttu lanoliinitamist. Töödeldes lanoliiniga villatoodet, muudab see villase vetthülgavaks ent jäädes samal ajal õhku läbilaskvaks, seetõttu on villapüksid parimad riidest mähkmete peale kasutamiseks.

Vill on tänuväärne materjal, sest ta on termoreguleeriv, seetõttu parim materjal nii palava kui külmaga. Lanoliinitatud meriinovillane mähkmepüks lagundab uriiniga kokku saades selle soolaks ja veeks, seetõttu ei vaja villapüks nii tihti pesemist. Kasutuskordade vahepeal jäta püksid pahupidi ja tuulduma.
Kui villapüksid peale tuuldumist jäävad pissi järgi lõhnama, siis on aeg uueks lanoliinitamiseks, enne seda pesta pükse villapesuvahendiga.

Kõikide pükste sisemine kiht on halli värvi meriinovillane kangas, tihedusega 400 g/m2
Pealmiseks kihiks on meriinokangas, mille tihedus on 350-400 g/m2

Materjal:
Hall: 99% meriinovill, 1% elastaan. Tihedus 400 g/m2
Must: 99% meriinovill, 1% elastaan. Tihedus 400 g/m2
Mannavahuroosa: 97% meriinovill, 3% elastaan. Tihedus 350 g/m2
Sinepikollane: 96% meriinovill, 4% elastaan. Tihedus 255 g/m2 (kasutusel ainult soonikuna)

Kui beebi on 7+ kg, siis päevaseks kasutamiseks sobivad 4-8 kg suuruses püksid hästi, aga öiseks kasutamiseks, et mahuks suurem pamp pükste sisse ära, võiks juba kaaluda järgmise suuruse pükste ostmist.

Hooldus:
Pesu ja loputus võimalikult sarnaste temperatuuridega, mitte üle 30 kraadi. Peale pesu püksid lanoliinitada. Lanoliinitada tuleb pükse eelkõige pahupidi ja esimene lanoliinitamine võiks olla kangema lahusega. Kui muidu on retsept 1 L vee kohta 1 tl lanoliini ja 1 tl seepi, siis esimesel lanoliinitamisel tee kangem lahus, tõsta lanoliini ja seebi kogust ja/või vähenda vedeliku mahtu, olenevalt kuidas püksid ära mahuvad anumasse, kuhu nad likku jäävad.

Sarnased tooted